MALTEPE'DE ARDAHAN RÜZGARI

 

İstanbul Maltepe’de 24 Kasım Cuma günü başlayan Ardahan Tanıtın Günleri 26 Kasım Pazar akşamı büyük coşkuyla tamamlandı.
Çok farklı etkinliklerle şenlik havası içinde geçen Ardahan günlerine katılanların sayısı on binleri buldu. Etkinlik alanı dolup taştı.
Anadolu şenlikci kültürünün ana öğelerinden olan kılık değiştirmiş yüzü isli ekiplerden ciddi nutuklara, şarkılı türkülü oyunlardan halaylara, imza günlerine hareketli, bereketli günler yaşandı. İsteyen kaşar peyniri, bal aldı, isteyenler yazarlara kitap imzalattı.
Ardahan Günleri boyunca Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı yerleşimini kuran, büyük bir özveriyle gün boyu gelen konukları karşılayan Ölçek köylüsü sevgili kardeşimiz Nuri Çakmak’a, Dudunalı dostumuz Mustafa Dursun’a, Dursun Akçam Kültür Sanat Vakfı İstanbul Temsilcisi sevgili Yılmaz Şentürk’e, Ardahan Balıkçılar Köyü Derneği Başkanı Öztürk Dursun'a, farklı destekleriyle yanımızda olan Turgut ve Tuncay Şentürk kardeşlere, yazar Kenan Karabağ’a, Cemal Sarıçam’a, Adalet (Akçam) Sarıçam’a Dursun Akçam ve Alper Akçam kitaplarına sıcak bir ilgiyle koşan tüm kitapsever dostlara, Ardahanlılara canı gönülden teşekkürler…
Ardahan Tanıtım Günleri’ni başarıyla gerçekleştiren Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı gazeteci Fakir Yılmaz’a, Öztürk Polat, Yunus Küçük ve tüm ekibe de ne kadar teşekkür etsek azdır…