YORUMSUZ

Suleyman Altun

8 Aralık Cmt 15:49 (2 gün önce)

 

Alıcı: ben

Sevgili Alper Hocam ABD`de çalışmaktayken 2010`da yakalandığı hastalık ardından uzun uzun tedavi süreçlerinden yorulan sevgili Başak`ın sınıf arkadaşı oğlum Selman son yıllarda hem karaciğer hem böbrek nakli için de çok istekli oldu. Ama komplikasyonlar ardıardına geldi. Ve Selman huzuru seçerek yaşama veda etti.
Oğlumun yoğun bakımda geçen 2,5 aylık bu süreçte benim acılarımı, daha önce Türkiyeden getirttiğim Türk Romanında Karnaval ile Dillerin Dört Atlısı kitaplarınızı okuyarak geçirmem hayli dindirdi. Elinize, kolunuza, aklınıza, fikrinize sağlık. Akçam Ailesinin bireyleri baba ve oğullar yazın alanında adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Dr. Akçam da ömrünü 2000 yılından sonra yazın alanına hasretmekle ne kadar doğru bir seçim yapmış. Okuduğum bu iki eserin salt edebiyat okurları için değil, edebiyat bilimi alanında eğitim gören, lisans ve lisansüstü edebiyat öğrencilerine de, öğretmenlerine de kaynakça olacak kapsam ve mükemmellikte olduklarını açıkça gördüm. İyi ki okumuşum. Herkes bunları okumalı..Özellikle edebiyatımızın bir de çok sesli bir karnavallar vadisine can vermiş yazarlarından mahrum  kalmak istemiyorsanız okumak ne büyük fırsat.
Kendimi biraz toparlayınca örnek okuma listesini Alper Akçam`ın önerdiklerinin tamamını katarak ona yeniden ileteceğim.. Ve Beyaz Gemiye doğru yüzen ve hayalinde, "Beyaz Gemi ben geldim" diyen adsız çocuk misali, "Adını bu listeye bağışlar mısın Alper Akçam!" diyeceğim.
Zaman acılarımızın ilacı olsun. Selam ve sevgilerimle.
Süleyman Altun